Data dodania: 25/09/2023

Atlas Ward Polska rozpoczyna budowę zrównoważonego obiektu magazynowo-logistycznego. Hala o powierzchni ponad 78 tys. mkw. powstanie na zlecenie Ece Work & Live. Inwestycja zlokalizowana w pobliżu Kątów Wrocławskich stara się o certyfikat BREEAM.


Logistyczna inwestycja Ece jest częścią kompleksu Satoia Logistics Park w Kątach Wrocławskich.


Atlas Ward Polska przystępuje do realizacji kolejnego obiektu magazynowo-logistycznego. Inwestycja o powierzchni 79,4 tys. mkw. zlokalizowana jest na około 15-hektarowej działce i prowadzona będzie przez Ece Projektmanagement Polska z Grupy Ece. Istniejąca od 1997 roku polska spółka Grupy zarządza 9 centrami handlowymi m.in. Galerią Łódzką, Galerią Krakowską, Galerią Bałtycką, Silesia City Center i Avenidą w Poznaniu. W ramach Ece Work & Live prowadzone są projekty logistyczne, mieszkaniowe, hotelowe i biurowe.  


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Teren, na którym zaplanowano realizację inwestycji został przygotowany przez Satoia - spółka zrealizowała inwestycję drogową i infrastrukturę sieciową do przyległych działek i dalej uczestniczy w procesie realizacji budowy. 
– Inwestycja Ece jest częścią kompleksu Satoia Logistics Park w Kątach Wrocławskich. Łączna powierzchnia całego parku to prawie 80 ha. Cieszymy się, że uznany, zagraniczny inwestor wybrał właśnie tę lokalizację na swój pierwszy międzynarodowy projekt logistyczny w Polsce – mówi Marcin Tadeusz Ochyra, CEO Satoia.Inwestycja będzie certyfikowana w BREEAM na poziomie „excellent”, w systemie Shell&Core. Kompleks będzie częściowo zasilany fotowoltaiką (około 60% powierzchni dachu będzie przystosowana do instalacji ogniw), pojawią się wiaty na rowery i ładowarki dla samochodów elektrycznych.


– Jesteśmy dumni, że zaproponowany przez nas projekt aspiruje do certyfikatu BREEAM na tak wysokim poziomie. To potwierdzenie faktu, że Atlas Ward Polska jest także specjalistą w dziedzinie budowy wysokojakościowych, zrównoważonych i ekologicznych obiektów – zaznacza Mariusz Górecki, Dyrektor Generalny i Prezes Zarządu Atlas Ward Polska.


Kompleksowym wykonaniem instalacji (w tym m.in. elektrycznych i sanitarnych) oraz sieci zajmie się należąca do grupy Atlas Ward Polska Spółka Inplag. Przewidywany termin oddania obiektu do użytku to II kwartał 2024 roku.