Data dodania: 09/05/2024

Realizowany na warszawskiej Woli biurowiec The Form, projekt Lincoln Property Company w Polsce, osiągnął najwyższy punkt konstrukcyjny, a na budynku zawisła tradycyjna wiecha.  Budowa obiektu, który będzie w całości zasilany energią z odnawialnych źródeł, ma zakończyć się w IV kwartale br.


Budowany na warszawskiej Woli biurowiec The Form to projekt Lincoln Property Company


The Form to biurowiec najnowszej generacji zlokalizowany u zbiegu ulic Miedzianej i Pańskiej, na warszawskiej Woli. Na 9 kondygnacjach budynek zaoferuje najemcom łącznie ponad 30,9 tys. mkw. powierzchni, w tym ponad 28,3 tys. mkw. przestrzeni biurowej oraz 2,6 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowej na parterze budynku. Na terenie inwestycji odbyła się uroczystość zawieszenia tradycyjnej wiechy, zorganizowana przez generalnego wykonawcę firmę Porr.– Inwestor, ufając naszemu wieloletniemu doświadczeniu, postawił przed nami szczególnie wymagające zadanie, polegające na wykonaniu tak skomplikowanego obiektu w zaledwie dwadzieścia miesięcy. Obecnie wykonywane są szklenie budynku, prace wykończeniowe oraz prace związane z instalacjami elektrycznymi i sanitarnymi. W najbliższych tygodniach realizacja inwestycji wkroczy w kolejny etap prac związany z wykonaniem terenów zewnętrznych – powiedział Tomasz Radej, kierownik budowy.

 Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>  

The Form został zaprojektowany z myślą o jego przyszłych użytkownikach i minimalizacji wpływu na środowisko, co potwierdzą liczne certyfikaty: WELL i LEED na najwyższym poziomie Platinum; certyfikaty AirScore D&O, WiredScore, SmartScore i ActiveScore na poziomie Platinum oraz „Obiekt bez barier”. – Prace postępują zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie i oddanie budynku do użytkowania jest planowane na koniec czwartego kwartału 2024 roku – podkreślił Damian Grzywacz, Dyrektor Zarządzający Lincoln Property Company Poland.

Generalnym wykonawcą biurowca The Form jest firma PorrSercem biurowca będzie zielone patio o powierzchni ponad 600 mkw., łączące się płynnie z nowym parkiem miejskim od ulicy Miedzianej. Budynek zaoferuje także trzy przestronne tarasy o łącznej powierzchni blisko 1,1 tys. mkw. na piątej, szóstej i ósmej kondygnacji. 100% energii elektrycznej zużywanej w trakcie eksploatacji budynku będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Na dachu biurowca pojawi się instalacja fotowoltaiczna. Trzyszybowe przeszklenie fasady z termiczną powłoką to kolejny element zapewniający wysoką efektywność energetyczną. W porównaniu do typowych budynków biurowych w The Form zostanie dostarczonych o 30% więcej świeżego powietrza do powierzchni biurowych. Wykorzystane zostaną również technologie, które pozwolą na zmniejszenie zużycia wody o 50%. Budynek zostanie wyposażony w najwyższej klasy systemy oczyszczania i nawilżania powietrza oraz free-coolingu, jak również w zbiornik na wodę opadową, która będzie wykorzystywana do podlewania zieleni.


Na dwóch kondygnacjach podziemnych zlokalizowany będzie parking z 254 miejscami parkingowymi dla najemców i ich gości, a 30% z nich zostanie wyposażonych w instalacje pod stacje ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Nie zabraknie także udogodnień dla rowerzystów, m.in. ponad 210 stojaków rowerowych, osobne wejście i dedykowana winda z poziomu parteru oraz rozbudowane zaplecze z przebieralniami i prysznicami, stacjami napraw oraz ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych.