Data dodania: 24/11/2016

Warszawski deweloper Tower Investments rozszerza swoją dotychczasową działalność i wchodzi w nowy segment rynku. Spółka podpisała przedwstępną umowę zakupu działki przy ulicy Woronicza w Warszawie. Powstanie na niej obiekt usługowo-mieszkaniowy.

Projekt przy ul. Woronicza w Warszawie to kolejny element budowy wartości spółki przed planowanym na 2017 r. przeniesieniem notowań na GPW.

– Mamy duże doświadczenie w branży nieruchomości handlowo-usługowych, ale zdajemy sobie sprawę, że potencjał nie kończy się na obiektach stricte komercyjnych. Nasza strategia przewiduje stopniową dywersyfikację działalności deweloperskiej, stąd decyzja o wejściu w sektor usługowo-mieszkaniowy. Planowany budynek przy ul. Woronicza będzie obiektem łączącym funkcję usługowo-handlową z funkcją mieszkaniową. Przy tej okazji chcemy pokazać, że w dogodny dla wszystkich użytkowników sposób, można połączyć różne funkcje w jednym obiekcie gwarantując komfort dla mieszkańców – tłumaczy Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments.

Działkę przy ulicy Woronicza o powierzchni 3 352 mkw. wyceniono na 8,5 mln zł. Projekt zakłada, że inwestycja będzie gotowa na przełomie 2018 i 2019 roku. W budynku powstanie około 70 lokali, w tym ponad połowa to lokale mieszkaniowe.