Data dodania: 09/06/2020

W podwarszawskim Piasecznie Totalbud rozpoczął budowę III etapu osiedla Stacja Dom. Docelowo kompleks sześciu budynków mieszkalnych obejmie ponad 300 mieszkań i będzie spełniać normy hotelowe. 

Totalbud jest generalnym wykonawcą całości inwestycji, która powstaje w Piasecznie przy ulicy Mleczarskiej 9A. Osiedle zaprojektowała pracownia PDV Architekci & Studio DWA. Deweloperem jest spółka Stacja Dom.

Osiedle Stacja Dom w Piasecznie.

– W Stacji Dom zaoferujemy ponad 300 mieszkań o metrażach od 25 do 85 mkw. Sprawdziła się cała nasza koncepcja budynków nietuzinkowych nie tylko dla indywidualnych nabywców mieszkań, ale także na rynek zakupów inwestycyjnych mieszkań na wynajem. Wyprzedzamy bowiem przepisy, jakie już wdrażają inne państwa Unii Europejskiej – podkreśla Maciej Kuczyński, prezes spółki inwestorskiej. Chodzi o regulacje prawne wobec mieszkań i budynków na wynajem, które muszą spełniać wymagania jak dla hoteli - podwyższoną nośność stropów, lepsze zabezpieczenia przeciwpożarowe i drogi ewakuacyjne.

Budynki osiedla mają konstrukcję słupowo-płytową. Obiekty nr 1 i 2 (z etapów I i II) są całkowicie skomercjalizowane. Obecnie w 40 procentach skomercjalizowany jest budynek nr 3 etapu III. Ma on zakończoną płytę fundamentową, trwa budowa słupów i ścian garażowych. Stan surowy budynek osiągnie w połowie września, a przed końcem roku planuje się zakończenie wszystkich robót mokrych wraz z ociepleniem budynku.

– Portale wokół drzwi wykonujemy z płyt laminowanych. Na tarasach i balkonach kładziemy kompozytowe deski tarasowe, praktycznie niezniszczalne w przeciwieństwie do płytek. Obudowy balkonów są ze szkła bezpiecznego, natomiast przegrody międzybalkonowe z estetycznych płyt HPL. Wszystkie te czynniki nie są typowe dla popularnego budownictwa mieszkaniowego w Polsce – komentuje Marek Jabłoński, kierownik budowy w firmie Totalbud.


Stacja Dom jest projektem rozwojowym - po obecnym etapie III będą realizowane kolejne trzy. Spółka deweloperska ma pozwolenie na budowę wszystkich sześciu zaplanowanych budynków.