Data dodania: 26/05/2021

Choć firma EL-PUK jest znana przede wszystkim z systemów tras kablowych oraz kanałów podłogowych, coraz więcej z inwestycji dotyczy realizacji trzeciej z jej specjalności - konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Niższe rachunki za prąd, naturalne źródło energii i proekologiczna postawa – to tylko niektóre czynniki przemawiające za zainwestowaniem w odnawialne źródła energii OZE.

Branża energii odnawialnej cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością zarówno w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Wzrost inwestycji w panele fotowoltaiczne dostrzegamy także w firmie EL-PUK. Każdego dnia spływają nowe zapytania dotyczące konstrukcji PV.

Konstrukcja dachowa pod panele fotowoltaiczne. Fot. EL-PUK.

– Pojawia się dużo zapytań zarówno od klientów stałych, nowych, ale i bezpośrednio od inwestorów. Trend jaki utrzymuje się na rynku wskazuje, że liczba inwestycji będzie rosnąć, a przy obecnych cenach za energię, w kolejnych latach pojawi się ich coraz więcej, szczególnie konstrukcji micro – podkreśla Przemysław Synowiec, Doradca Techniczny ds. Systemów Solarnych w EL-PUK Sp. z o.o.

Najczęściej konsultacje dotyczą zakupu konstrukcji naziemnych, ale dużym zainteresowaniem cieszą się także konstrukcje dachowe oraz wiaty parkingowe z panelami PV. Firma zrealizowała dotychczas szereg farm fotowoltaicznych oraz inwestycji micro o łącznej mocy pow. 50 MW w Polsce i na terenie Niemiec. Zainwestowanie w panele fotowoltaiczne to pewne przedsięwzięcie, które w ciągu kilku lat przyniesie korzyść nie tylko nabywcy, ale i środowisku naturalnemu.

Klienci mogą wybierać z trzech typów konstrukcji: dachowych, wolnostojących oraz wiat parkingowych z panelami PV. Konstrukcje dachowe to systemy, które umożliwiają montaż paneli fotowoltaicznych na różnego rodzaju dachach. Te na dach płaski to znakomite rozwiązanie dla zakładów przemysłowych oraz magazynów, które można instalować w sposób inwazyjnych jak i bezinwazyjny - wykorzystując elementy balastowe. Przy dachach skośnych konstrukcje przeznaczone są do montażu na praktycznie każdego rodzaju pokryciu dachowym: do blachodachówki, blachy trapezowej, dachówki ceramicznej czy też do blachy łączonej na rąbek. Do ich zainstalowania przewidziane są dedykowane uchwyty montażowe.

Konstrukcje wolnostojące umożliwiają montaż paneli PV na gruncie. Przeznaczone są do instalacji przydomowych jak i dla dużych farm fotowoltaicznych. Standardowy montaż odbywa się na gruncie poprzez palowanie słupów konstrukcji, możliwy jest także montaż poprzez zabetonowanie słupów lub jako opcja - poprzez stopę do fundamentu.

Pełna oferta firmy dostępna jest na stronie www.elpuk.com.pl.