Data dodania: 17/11/2010

Rozpoczęły się roboty związane z drugim etapem budowy osiedla. W Gliwicach, przy Kozielskiej 74 trwają prace przygotowawcze pod budowę dwóch segmentów mieszkalnych w których łącznie, na dwóch kondygnacjach znajdzie się 46 mieszkań i jeden lokal użytkowy.

- Przygotowania do drugiego etapu inwestycji rozpoczęliśmy z początkiem listopada i jak dotąd udało nam się ściągnąć 40 centymetrową warstwę humusu i utwardzić podłoże. W chwili obecnej przygotowujemy nasypy pod fundamenty, gdyż będą to budynki wyniesione ponad poziom gruntu - mówi Marcin Nowiński, Dyrektor inwestycji. - Jesteśmy przygotowani na to, aby jeszcze w tym roku stawiać fundamenty, ale tylko od pogody zależy, czy nastąpi to jeszcze przed zimą, czy dopiero na wiosnę - dodaje Nowiński.

W chwili obecnej na Osiedlu Bursztynowym trwają jeszcze prace związane z wykonaniem elewacji budynków pierwszego etapu inwestycji - częściowo elewacja docieplona będzie styropianem i pokryta szarym tynkiem akrylowym, natomiast jej wysunięte części ocieplone wełną mineralną oraz wykończone malowanymi panelami drewnianymi na ruszcie systemowym. To właśnie one będą zwieńczeniem całości inwestycji, ponieważ od ich barwy wzięła się nazwa Osiedla Bursztynowego.

Wewnątrz segmentów trwa montaż podwieszanych sufitów oraz granitowych płytek, którymi będą wyłożone klatki schodowe. Za około tydzień prace wykończeniowe przeniosą się na zewnątrz budynków gdzie powstaną trakty komunikacyjne. Zakończenie budowy nastąpi do połowy grudnia, a przekazanie kluczy nowym właścicielom, jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Osiedle Bursztynowe to inwestycja zlokalizowana w Gliwicach obejmująca w pierwszym etapie budowę 51 mieszkań o podwyższonym standardzie. Osiedle zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta przy ulicy Kozielskiej. Projekt realizuje spółka Hadex Development z Jastrzębia Zdroju.

Osiedle Bursztynowe w Gliwicach