Data dodania: 20/05/2024

Panattoni rozpoczęło budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt o docelowej powierzchni blisko 30 000 mkw. zlokalizowany jest w Zgierzu. Inwestycja magazynowa jest realizowana spekulacyjnie.

Nowy park magazynowy Panattoni powstanie w Zgierzu.


Nowy park powstanie w Zgierzu, 14 km od Łodzi i około 5 km od autostrady A2 oraz węzła Emilia. Budowa hali ruszyła na początku maja. W pierwszej fazie zrealizowane będzie 13 600 mkw. Ukończenie tej powierzchni planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

– Nasza nowa łódzka inwestycja doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Panattoni, koncentrując się na optymalizacji łańcucha dostaw naszych klientów. Wysoki standard realizacji i strategiczna lokalizacja to klucz do sukcesu w dynamicznie rozwijającym się sektorze e-commerce i logistyki – komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.


 Pełen dostęp do informacji o inwestycjach, nowe zlecenia w budownictwie. Wypróbuj bez zobowiązań >>  

Łódzki park zapewni docelowo blisko 30 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, idealnie dostosowanej do potrzeb branży logistycznej, e-commerce oraz innych sektorów wymagających efektywnego zarządzania towarami. Hala zostanie wyposażona w liczne doki rozładunkowe, umożliwiając szybki przepływ towarów i optymalizację procesów logistycznych. Budynek przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. W ramach projektu przewidziano m.in. wzmocnienie dachu pod instalację fotowoltaiczną, systemy oszczędzające wodę i energię oraz nowoczesne rozwiązania mające na celu poprawę wellbeingu użytkowników: zwiększony dostęp do naturalnego światła oraz przestrzenie biurowe zoptymalizowane pod kątem akustyki, jakości powietrza i komfortu termicznego.

– W regionie łódzkim dostarczyliśmy już ponad 2,2 mln mkw. powierzchni przemysłowej, a w budowie jest kolejne 155 000 mkw. Nowy park, podobnie jak nasze inne projekty w okolicach Łodzi, stanowi odpowiedź na potrzeby najemców poszukujących optymalnych rozwiązań w logistycznym sercu Polski – dodaje Katarzyna Kujawiak.