Data dodania: 23/11/2010

Layetana Developments rozpoczęła realizację pierwszego etapu inwestycji Mozaika Mokotów, którego zakończenie przewidziane jest na koniec 2011. Na przyszły rok deweloper planuje również uruchomienie budowy pierwszego budynku osiedla zainspirowanego barcelońską architekturą - przy ul. Rydygiera na Żoliborzu. Całość projektu będzie ukończona w ciągu kilku najbliższych lat.

Layetana Developments to firma deweloperska z Barcelony, która od blisko pięciu dekad proponuje klientom innowacyjne rozwiązania mieszkaniowe i komercyjne. Poza budynkami mieszkalnymi Layetana realizuje w Hiszpanii kompleksy biurowe, centra konferencyjne, hotele oraz innowacyjne apartamentowce dla osób starszych. Jeden z jej najbardziej charakterystycznych projektów to Torre Agbar, 35-cio piętrowy budynek w Barcelonie, który nawiązuje do twórczości Gaudiego. Deweloper od lat odpowiada na nowe potrzeby klientów, tworząc nowatorskie rozwiązania i nadając im formę konkretnych projektów. W rezultacie powstają funkcjonalne, trwałe obiekty o wysokiej jakości i niepowtarzalnej architekturze.

- Mozaika Mokotów jest pierwszym w Polsce osiedlem budowanym przez Layetana Developments. Pierwszy etap inwestycji obejmuje 143 mieszkania oraz 14 lokali usługowych w dwóch sześcio- i siedmiopiętrowych budynkach. Inspiracją dla projektantów osiedla były najlepsze wzorce architektury śródziemnomorskiej Barcelony. Gwarantują one mieszkańcom Mozaiki Mokotów poczucie prywatności i bezpieczeństwa. Forma osiedla oraz układ poszczególnych pomieszczeń pozwala stworzyć kameralną atmosferę w każdym z apartamentów. O wyjątkowości tej oferty na polskim rynku świadczą zróżnicowane wersje układu pomieszczeń w przypadku jednego mieszkania, rozwiązania w konwencji inteligentnego domu oraz możliwość wyboru z szerokiej gamy materiałów wykończeniowych - mówi Maciej Mosiej, Dyrektor Zarządzający Layetana Developments.

 Layetana Developments rozpoczęła realizację pierwszego etapu inwestycji Mozaika Mokotów

Layetana Developments planuje w przyszłym roku drugą inwestycję w Warszawie - osiedle przy ul. Rydygiera na Żoliborzu. W projekcie zauważalna jest wiodąca rola elementów świadczących o prestiżu nieruchomości. Projekt wyróżnia niezwykle ciekawa i stylowa architektura. Fasada wykonana z użyciem stali, szkła, kortenu i materiałów drewnopodobnych, swym minimalizmem będzie nawiązywać do zabudowy postindustrialnej.

- Osiedle Rydygiera, podobnie jak Mozaika Mokotów, będzie oferować mieszkania z możliwością wyboru układu pomieszczeń. Całkowicie niestandardową propozycją będzie nowy produkt - mezzanine - dwupoziomowe apartamenty z salonem wysokim na 5,5 metra i przestrzenią na drugim poziomie do dowolnego zagospodarowania. Dodatkowo planujemy dużo zieleni wokół osiedla. Jego projekt nawiązywać ma swoją formą ukształtowania terenu do ogrodu botanicznego Montjuic w Barcelonie. Natomiast wewnątrz znajdować się będzie dziedziniec o wielkości boiska piłkarskiego, gdzie znajdzie się duży plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo osiedle będzie przecinał ogólnodostępny pasaż otoczony platanami i zakończony fontanną. Inwestycja tworzona będzie z myślą o ludziach ceniących uroki tętniącego życiem miasta. Sądzę, że będzie to ciekawa propozycja dla tych, którzy potrafią docenić walory estetyczne budynku oraz jego funkcjonalność - przyznaje Maciej Mosiej.

Layetana Developments rozpoczęła realizację pierwszego etapu inwestycji Mozaika Mokotów

Źródło: Unicorn Media