Data dodania: 24/03/2023

Podziemna konstrukcja warszawskiego biurowca Vibe została ukończona. Na budowie najnowszej inwestycji Ghelamco jest stosowany niskoemisyjny beton, w przyszłości obiekt w całości będzie zasilany energią z farm fotowoltaicznych. Vibe będzie też miał własną ścieżkę dźwiękową.

Nowa inwestycja Ghelamco w Warszawie - biurowiec Vibe.


U zbiegu ulic Towarowej i Kolejowej w Warszawie Ghelamco realizuje swoją najnowszą inwestycję – kompleks biurowy Vibe. W pierwszym etapie będzie on liczył 45 metrów wysokości i dostarczy przyszłym najemcom 15 000 mkw. powierzchni biurowej. Jego budowa weszła w kluczową fazę – zakończyły się prace nad podziemną częścią konstrukcji budynku. Aktualnie trwa budowa drugiej kondygnacji nadziemnej.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

W ciągu 5 miesięcy od rozpoczęcia budowy (w październiku 2022) specjaliści z Ghelamco wbudowali w ścianę szczelinową oraz konstrukcję około 450 ton stali i blisko 5000 m3 betonu, z czego 75% stanowi beton niskoemisyjny. Pozwala on na znaczącą redukcję emisji dwutlenku węgla, ograniczając tym samym ślad węglowy powstającego obiektu. Planowana data ukończenia inwestycji to I kwartał 2024 roku.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia PIG Architekci. Na całość kompleksu złożą się dwa biurowce oraz obszerny, ogólnodostępny skwer miejski z pasażem między budynkami i wolnostojącym pawilonem gastronomiczno-kulturalnym.

Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada pracownia PIG Architekci.

Docelowo biurowiec zasilany będzie w 100% czystą energią, pochodzącą z własnych farm fotowoltaicznych dewelopera, dzięki czemu emisja CO2 w całym cyklu życia budynku zostanie obniżona o ponad 50%. Biurowiec będzie też wykorzystywał zaawansowany Building Energy Management System, który pozwoli na znaczącą redukcję zużycia energii. Zrównoważony charakter VIBE potwierdzą certyfikaty w systemach WELL, BREEAM, SmartScore, WiredScore i Green Standard Building.

Vibe jako pierwszy biurowiec w Polsce otrzyma swoją własną ścieżkę dźwiękową, która stanie się nie tylko elementem komunikacji marketingowej, ale będzie wybrzmiewać również w jego przestrzeni. Skomponuje ją polski kompozytor, producent i sound designer – Wojciech Urbański.