Data dodania: 24/11/2022

Spółka Adgar Poland kupiła nieruchomość przy ul. Marynarskiej 10 w Warszawie. Na Służewcu, w sąsiedztwie istniejącego kompleksu Adgar Plaza, powstanie kolejny nowoczesny biurowiec.Kompelks biurowy Adgar Plaza w Warszawie rozrośnie się o kolejny budynek.

Dotychczasowym właścicielem terenu przy Marynarskiej 10 był bank Pekao S.A. Na działce o powierzchni niemal 7 tys. mkw. znajduje się budynek. Adgar Poland planuje tam realizację nowego biurowca, który powiększy ofertę dewelopera w tej części Warszawy. Działka sąsiaduje z kompleksem trzech budynków biurowych (o łącznej powierzchni 39 tys. mkw) już należących do spółki: Adgar Plaza A i B oraz Adgar Plaza One. 


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Perspektywa rozwoju Służewca jest bardzo obiecująca, a ukończone inwestycje drogowe i komunikacyjne istotnie wzmocniły jego potencjał biznesowy i mieszkaniowy. Synergia obu tych funkcji urbanistycznych, charakterystyczna dla 
nowoczesnych i dobrze zarządzanych aglomeracji, w naszych decyzjach inwestycyjnych ma kluczowe znaczenie. Rola Adgar Poland nie kończy się bowiem 
na zapewnieniu wygodnych, przyjaznych i elastycznych warunków pracy w biurowcach spółki. Dbamy również o aspekt wielofunkcyjności naszych budynków, by lokalna społeczność mogła korzystać w nich z wielu pozabiurowych usług. Obecność żłobków, przedszkoli, sklepów, kawiarni, restauracji czy klubów fitness w naszych nieruchomości pozwala tworzyć przestrzeń, która tętni życiem również po godzinach pracy biurowej, a dodatkowo wpisuje się w trend tzw. 15-minutowych miast – mówi Michael Mevorach, Country Manager, Adgar Poland. Poza nieruchomością przy Marynarskiej 10, Adgar Poland zakupił w ostatnim czasie również mniejszą działkę (750 mkw), położoną pomiędzy nową inwestycją, a Adgar Plaza One. Zakup parceli konsoliduje dostępną powierzchnię oraz umożliwi zachowanie spójności funkcjonalnej oraz wizualnej całego kompleksu Adgar Plaza.

Budynek biurowy, który powstanie w przyszłości przy ul. Marynarskiej 10, będzie już czternastym w portfelu warszawskich nieruchomości spółki. Ich łączna powierzchnia na dziś wynosi 140 tys. mkw.