Worker
Totalbud buduje City Corner na warszawskim Ursynowie
13.11.2015

Totalbud buduje City Corner na warszawskim Ursynowie

Totalbud jest wykonawcą całej konstrukcji budynku mieszkalnego City Corner. Budynek powstaje przy ul. Dzwonniczej na stołecznym Ursynowie Północnym. Umowa z firmą deweloperską Novdom obejmuje roboty żelbetowe i mury do stanu surowego. City Corner powstaje w ostrych granicach działki budowlanej o powierzchni 1252 mkw. Łączna powierzchnia terenu inwestycji wynosi 1452 mkw., przy czym na powierzchnię zabudowy przypada 675 mkw. Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje podziemne, w których znajdą się garaże na 44 samochody, oraz cztery nadziemne. Parter całkowicie zajmą trzy lokale usługowe. Obiekt pomieści 27 mieszkań, zarówno kawalerek, jak i apartamentów. - Prace przy tej inwestycji biegną zgodnie z harmonogramem. Budowę płyty poziomu zero zakończymy za dwa tygodnie. Stan surowy otwarty planujemy osiągnąć w połowie stycznia przyszłego roku, natomiast zakończenie wszystkich zakontraktowanych prac konstrukcyjnych przypadnie na marzec - informuje Mariusz Pałka, prezes Totalbudu. Projektantem inwestycji jest pracownia Kaps Architekci. Cechą charakterystyczną budynku są niesymetrycznie umieszczone okna, skosy i ożywiające budynek duże przeszklenia na parterze. Budynek zaprojektowany jest w kształcie litery L z elewacjami-pierzejami zlokalizowanymi wzdłuż ul. Dzwonniczej i wewnętrznego osiedlowego ciągu drogowego równoległego do al. KEN. - Dla Totalbudu jest to interesująca budowa, ponieważ mamy tu do czynienia z nietuzinkowym projektem. Z kilku powodów budynek będzie miał reprezentacyjny wygląd. Ma on ciekawe pochylone i podcięte ściany w narożnikach budynku na parterze, które będą wymagały trochę innej technologii wykonania i więcej pracy przy szalowaniu. Równie interesujący jest dach, gdyż jego pokrycie będzie wykonane z płyt włókno-cementowych. Budynek będzie miał wentylowaną elewację złożoną z tych samych płyt. Są to rozwiązania, jakie zazwyczaj stosuje się w dobrej jakości biurowcach, natomiast nie są one typowe w przeciętnym budownictwie mieszkaniowym. Z punktu widzenia firmy budowlanej zawsze dobrze się pracuje, gdy inwestor nie oszczędza na jakości. W mojej ocenie mamy tu do czynienia z dobrymi materiałami, jakich nie stosuje każdy deweloper - komentuje kierownik budowy Magdalena Szlendak.
Zdjęcie Michał Oksiński
Autorem artykułu jest:Michał Oksiński
Totalbud jest wykonawcą całej konstrukcji budynku mieszkalnego City Corner. Budynek powstaje przy ul. Dzwonniczej na stołecznym Ursynowie Północnym. Umowa z firmą deweloperską Novdom obejmuje roboty żelbetowe i mury do stanu surowego.
City Corner powstaje w ostrych granicach działki budowlanej o powierzchni 1252 mkw. Łączna powierzchnia terenu inwestycji wynosi 1452 mkw., przy czym na powierzchnię zabudowy przypada 675 mkw. Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje podziemne, w których znajdą się garaże na 44 samochody, oraz cztery nadziemne. Parter całkowicie zajmą trzy lokale usługowe. Obiekt pomieści 27 mieszkań, zarówno kawalerek, jak i apartamentów.
Prace konstrukcyjne warszawskiego budynku City Corner będą gotowe w marcu 2016 r., fot. Totalbud.
- Prace przy tej inwestycji biegną zgodnie z harmonogramem. Budowę płyty poziomu zero zakończymy za dwa tygodnie. Stan surowy otwarty planujemy osiągnąć w połowie stycznia przyszłego roku, natomiast zakończenie wszystkich zakontraktowanych prac konstrukcyjnych przypadnie na marzec - informuje Mariusz Pałka, prezes Totalbudu.
Projektantem inwestycji jest pracownia Kaps Architekci. Cechą charakterystyczną budynku są niesymetrycznie umieszczone okna, skosy i ożywiające budynek duże przeszklenia na parterze. Budynek zaprojektowany jest w kształcie litery L z elewacjami-pierzejami zlokalizowanymi wzdłuż ul. Dzwonniczej i wewnętrznego osiedlowego ciągu drogowego równoległego do al. KEN.
- Dla Totalbudu jest to interesująca budowa, ponieważ mamy tu do czynienia z nietuzinkowym projektem. Z kilku powodów budynek będzie miał reprezentacyjny wygląd. Ma on ciekawe pochylone i podcięte ściany w narożnikach budynku na parterze, które będą wymagały trochę innej technologii wykonania i więcej pracy przy szalowaniu. Równie interesujący jest dach, gdyż jego pokrycie będzie wykonane z płyt włókno-cementowych. Budynek będzie miał wentylowaną elewację złożoną z tych samych płyt. Są to rozwiązania, jakie zazwyczaj stosuje się w dobrej jakości biurowcach, natomiast nie są one typowe w przeciętnym budownictwie mieszkaniowym. Z punktu widzenia firmy budowlanej zawsze dobrze się pracuje, gdy inwestor nie oszczędza na jakości. W mojej ocenie mamy tu do czynienia z dobrymi materiałami, jakich nie stosuje każdy deweloper - komentuje kierownik budowy Magdalena Szlendak.
Udostępnij artykuł: