Data dodania: 13/11/2015

Totalbud jest wykonawcą całej konstrukcji budynku mieszkalnego City Corner. Budynek powstaje przy ul. Dzwonniczej na stołecznym Ursynowie Północnym. Umowa z firmą deweloperską Novdom obejmuje roboty żelbetowe i mury do stanu surowego.

City Corner powstaje w ostrych granicach działki budowlanej o powierzchni 1252 mkw. Łączna powierzchnia terenu inwestycji wynosi 1452 mkw., przy czym na powierzchnię zabudowy przypada 675 mkw. Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje podziemne, w których znajdą się garaże na 44 samochody, oraz cztery nadziemne. Parter całkowicie zajmą trzy lokale usługowe. Obiekt pomieści 27 mieszkań, zarówno kawalerek, jak i apartamentów.

Prace konstrukcyjne warszawskiego budynku City Corner będą gotowe w marcu 2016 r., fot. Totalbud.

- Prace przy tej inwestycji biegną zgodnie z harmonogramem. Budowę płyty poziomu zero zakończymy za dwa tygodnie. Stan surowy otwarty planujemy osiągnąć w połowie stycznia przyszłego roku, natomiast zakończenie wszystkich zakontraktowanych prac konstrukcyjnych przypadnie na marzec - informuje Mariusz Pałka, prezes Totalbudu.

Projektantem inwestycji jest pracownia Kaps Architekci. Cechą charakterystyczną budynku są niesymetrycznie umieszczone okna, skosy i ożywiające budynek duże przeszklenia na parterze. Budynek zaprojektowany jest w kształcie litery L z elewacjami-pierzejami zlokalizowanymi wzdłuż ul. Dzwonniczej i wewnętrznego osiedlowego ciągu drogowego równoległego do al. KEN.

- Dla Totalbudu jest to interesująca budowa, ponieważ mamy tu do czynienia z nietuzinkowym projektem. Z kilku powodów budynek będzie miał reprezentacyjny wygląd. Ma on ciekawe pochylone i podcięte ściany w narożnikach budynku na parterze, które będą wymagały trochę innej technologii wykonania i więcej pracy przy szalowaniu. Równie interesujący jest dach, gdyż jego pokrycie będzie wykonane z płyt włókno-cementowych. Budynek będzie miał wentylowaną elewację złożoną z tych samych płyt. Są to rozwiązania, jakie zazwyczaj stosuje się w dobrej jakości biurowcach, natomiast nie są one typowe w przeciętnym budownictwie mieszkaniowym. Z punktu widzenia firmy budowlanej zawsze dobrze się pracuje, gdy inwestor nie oszczędza na jakości. W mojej ocenie mamy tu do czynienia z dobrymi materiałami, jakich nie stosuje każdy deweloper - komentuje kierownik budowy Magdalena Szlendak.